Nezaradené

Rekonštrukcia? …využite služby bytového dizajnéra

Snažíte sa zariadiť byt, dom, alebo aspoň jednu miestnosť tak, aby bola krásna, zároveň účelná a moderná? Páči sa Vám vintage štýl a neviete ako na to? Rozhodli ste sa rekonštruovať dom ale netrúfate si na to?
Presne na takéto prípady je vhodné využiť služby bytového dizajnéra. Možno sa Vám zdá, že je to príliš luxusné a drahé, ale opak je pravdou. Bytový dizajnér Vám ušetrí peniaze, čas a aj nervy.
Bytový dizajnér má najlepší prehľad v cenách, má kontakty na najlepšie firmy a rozhľad v ponukách dodávateľov.

krb

Využite služby bytového dizajnéra
Dobrý dizajnér má cit pre estetiku, má veľa nápadov a vidí využiteľný priestor aj tam, kde by to Vás nenapadlo. Vie zladiť všetky komponenty farby a doplnky.
V prvom rade sa s dizajnérom porozprávajte. Povedzte mu aký štýl bývania chcete. Pokojne to môže byť aj provensálska kuchyňa, spálňa v štýle Ľudovíta XV a moderná nadčasová pracovňa. Hneď na mieste by Vás dizajnér mal vedieť upozorniť na to čo možné je a kde Vaše túžby siahajú do fantázie.

Návrh interiéru  
Dizajnér Vám na tomto základe navrhne vzhľad interiéru. Skombinuje Vaše požiadavky, s funkčnosťou a praktickosťou a predostrie Vám návrh (najčastejšie 3D). Na tomto návrhu by ste mali vidieť ako bude Váš byt vyzerať – nábytok, farby, dekorácie, osvetlenie,… to všetko by ste mali v návrhu vidieť.
Ak treba prerobiť elektrické, alebo vodovodné rozvody, či prebúrať stenu mal by Vás na to upozorniť a zistiť či s tým súhlasíte. Ak nie, musí to zobrať do úvahy.

obývák

Rozpočet
Po Vašom odsúhlasení návrhu Vám vyhotoví predbežný rozpočet. Vy poviete koľko ste ochotní investovať a dizajnér sa už podľa toho zariadi. Vie kde bude môcť ušetriť a kde naopak bude môcť investovať do drahších a kvalitnejších kúskov.

kuchyň

Dohľad
Po rozpočte príde na rad samotná práca. Dohľad nad prácami bude mať dizajnér. Vy sa o nič starať nemusíte. Dizajnér je autor návrhu a on je aj za konečné vyhotovenie zodpovedný. Ak nastanú počas prác nejaké problém on ich bude vedieť najlepšie vyriešiť.