Nezaradené

Bezpečnosť pri športe

Futbal, basketbal, hokej Či iné športy pri ktorých si môžete ublížiť ? Pri každom športe Vám hrozí že sa môžete poraniť či ublížiť si. Preto je dobre ak dodržujete bezpečnosť pri športe ktorá je vždy prvoradá.

horolozec

o Zoberte si že vykonávate šport. Je jedno aký, či menej nebezpečný či nebezpečný pri ktorom sa môžete zraniť. Môže ísť medzi ľahké zranenie alebo lakšie. Tie lakšie sa dajú zvládnuť veď každý už mal pár malých odrenín nie ? Ale sú aj také športy pri ktorých Vám hrozí nebezpečne. Napríklad taký hokej. Brankár musí vychytať všetky góly teda strely na bránku. Niekedy však puk doletí tak že Vám trafí do časti tela a môže to bolieť aj niekoľko dni. Práve preto majú hokejisti, nie len brankár špeciálnu výstroj, ktorá zabraňuje bolesti pred ostrov strelou pukom. Práve aj pri tomto športe je bezpečnosť prvoradé a vždy aj bude. Jednoducho ak nemáte vystroj na hokej ani si nezahráte. Medzi športy určite zaradujeme aj horolezectvo. Vtedy ste na pokraji smrti. Pretože aj tu platí že bezpečie je prvoradé. Ak nemáte poriadne lano, ktoré si môžete uchytiť aby Vás stopercentne držalo, môže Vám hroziť že spadnete z veľkej výšky. Práve aj tu sa musí klásť veľká opatrnosť.

motorky

o Box je určite tvrdý šport ťažkej váhy. Tento šport vykonáva len malé percentu ľudí. Nikto ho nechce vykonávať pretože sa tento šport považuje za najnebezpečnejší. Prečo ? Pretože nikto nechce dostať pastou na tvár či na inú časť tela. Pri tomto športe sa používa len ochrana na zuby pred rozbitým čeľuste. Pri Automobilových či motokrosových pretekoch je vysoká pravdepodobnosť že sa zraníte. Pri tomto športe je bezpečnosť úplne prvoradé. Pretekári teda aspoň na autách a formulách majú špeciálne obleky ktoré slúžia na ochranu pred popálením a taktiež nesmie chýbať prilba ktorá chráni hlavu. Pri pretekoch sa stáva že sa auto môže prekotiť, vy teda pretekári na autách či motorkách môže naraziť hlavou do predného skla, či priamo do zeme.