Nezaradené

Reč bude o novej podobe počítačov, ultrabookoch

Ak má byť článok o zaujímavom a hlavne aktuálnom tovare, jednoducho musím spomenúť ultrabooky. Okrem PC a notebookov tak dnes máme na trhu nováčika, túto novú kategóriu počítačov. Ultrabook je vlastne také spojenie tabletu s notebookom. Taký tablet s dnešnými modernými funkciami a službami, ktorý má dizajn a hlavne výkon moderného notebooku. Zariadenie je postavené na princípe Mackbooku, no v ultrabookoch má prsty spoločnosť Intel a zväčša v nich nájdeme operačný systém Windows 10. /Pokiaľ nie je výrobcom Apple./

macbook

 A že vravíme o aktuálne nových produktoch, to vidíme už na prvý pohľad podľa dizajnu, no takisto na skvelých silných parametroch týchto zariadení. Na trhu už síce sú nejaký ten rok, no ešte stále mnohí vlastníme PC či klasické notebooky a teda s ultrabookmi ešte nemáme také osobné skúsenosti. Niektorí však už pravdepodobne áno a je dosť možné, že ak sa naše zariadenia pokazia, zrejme i my siahneme po tejto kategórii. Pritom aj tak čo sa týka ultrabookov, zatiaľ nevravíme zrovna o finančne nenáročnej voľbe.

Za najlacnejší, aký je dnes bežne na trhu, dáme aspoň 500 Euro, no vravím o lacnejšej alternatíve, iné sú drahšie, niektoré stoja cez 1000 Euro. Avšak myslím si, že nepotrvá dlho a ceny pôjdu dole. Treba si však počkať, predsa ide o namakanú novinku. A tí, ktorí k tomu máte našetrené finančné prostriedky, nech sa páči, tento tovar na vás čaká už i v slovenských predajniach.

ipad

Najlepšie porovnáme možnosti cez internetových sprostredkovateľov s e-shopmi. Nájdeme všeky dostupné ultrabooky, porovnáme dizajn, no hlavne výkon a ceny.
Nápad vyrábať produkty tohto typu je vlastne na dnešnú dobu logický, zrejmý. Máme radi praktické zariadenia, jednoduché ovládanie, množstvo funkcií, no na druhej strane mnohí z nás hľadajú aj silný výkon, čo sa zrovna o tabletoch a mobiloch povedať nedá. No ultrabook sa výkonom môže meriať s dnešnými PC i notebookmi.