Nezaradené

Pozitívne myslenie je základom Vášho šťastia!

Vo svete žije mnoho typov ľudí – jedni sú optimisti, iní pesimisti, niektorí majú cholerickú povahu, iní zase melancholickú. Jedno je ale isté – ľuďom, ktorí sa na svet pozerajú cez ružové okuliare a na perách im vždy hrá úsmev, to majú v živote vždy ľahšie. Nie je to tým, že by sa im lepšie darilo, ako napríklad takému pesimistovi, no vďaka tomu, že život neberú príliš vážne a snažia sa z neho vyťažiť maximum, z nich robí šťastných ľudí.
can-pozitivní

Je to možnosť voľby

Je len na vás, ako budete tento život brať – či si pripustíte k telu každú maličkosť, či sa zacviknete do problému, alebo sa budete do nekonečna trápiť nad zápornými udalosťami vo svete. Určite nemožno očakávať, že od teraz budete zatvárať oči nad udalosťami a faktami – ide tu skôr o to, ako s nimi budete narábať. Každý človek má problémy, no niekto sa otrasie a snaží sa ísť ďalej a iných ten istý problém doslova položí na lopatky.
palec nahoru

Ak patríte k ľuďom, ktorým robí problém, skúste si uvedomiť fakt, že vo svete neexistuje človek, čo by nemal problémy. To, ako tie problémy spracovávame, je len a len v našej mysli. Určite – i to nie je vina len vás samých – myseľ každého človeka je iná a tak nemožno očakávať, že na problémy bude reagovať rovnako. Napríklad taký melancholik má určite väčší problém myslieť pozitívne, ako taký sangvinik. Taký flegmatik si problém ani nevšimne, no cholerik bude zúriť a ešte dlho sa nad tým trápiť, kým nevychladne. No cvik robí majstra – každý človek sa môže naučiť pozitívnemu mysleniu, i keď určite to pôjde niekomu ľahšie, inému ťažšie.

Život s ľahkou mysľou je krajší

Život nezmeníte, ani nemôžete mať pod kontrolou všetky vaše problémy. To všetko ide mimo nás – jediné čo môžeme vo svojom živote zmeniť je to, ako sa na ten život pozeráme. Nie je pekné, keď sa nám stanú škaredé veci, no ak na nich lipneme, získajú nad nami moc, až nás nakoniec zničia. Budeme si v mysli neustále premietať zlé zážitky, až úplne vytlačia tie pekné. Už potom nedokážeme vidieť veci, čo by nám priniesli šťastie a sme o to chudobnejší. Ak sa necháme ovládnuť negatívnymi emóciami, budeme navždy smutní. Ak sa ale rozhodneme byť šťastní za každú cenu, šťastie nakoniec dosiahneme – nájdeme ho vo svojom srdci.