Nezaradené

Kam sa uberá dnešná doba?

Dnešná doba je moderná a pripúšťa mnohé veci, ktoré neboli dovolené v dobách minulých. Slobodná žena bola považovaná za zlú, pretože sa nechala „nabúchať“, pretože spala s niekým ešte pred svadbou. Dnes sú tieto predsudky prekonané, hoci na niektorých dedinách u starých ľudí ešte stále pretrvávajú.

matka s dcerou

No spoločnosť sa začína uberať naozaj zaujímavým smerom. Ženy sú sebestačné, zarábajú, už viac nie sú ženami v domácnosti. Nestarajú sa celý deň o domácnosť a kŕdeľ detí, pretože tých detí už až tak veľa nebýva a domácnosť nie je až taká veľká. O malý byt sa stihnú postarať aj v sobotu, ak nie sú náhodou na rodinnom výlete. To, čo sa voľakedy kládlo na prvé miesto v spoločnosti dnes už neplatí. Stane sa, že žena zarába viac ako muž a tým pádom sa stane živiteľkou rodiny. A mužom to nevadí. Ako ktorým, samozrejme, ale mnohí zleniveli a dokonca sa chystajú aj na materskú dovolenku.

Vráťme sa však naspäť k tým slobodným mamám. V minulosti to bola hanba, dnes to nie je nič výnimočné. Rozchádzajú a rozvádzajú sa páry s dieťaťom ako na bežiacom páse. Dnes mať s niekým dieťa nie je zárukou toho, že to naozaj vydrží. V minulosti to bola aspoň ako taká záruka, avšak pravda bola, že žena nemohla odísť, pretože nezarábala. No, ani muž neutekal od nej a museli pekne žiť svorne spolu. Na niečo to bolo dobré, na niečo ani veľmi nie, ale ľudia sa zdali byť vtedy spokojnejší.

dítě

Je vedecky dokázané, že s každým ďalším manželstvom alebo partnerstvom klesajú percentá úspešnosti daného vzťahu. Pretože často krát vymeníme 80 % za 20 %. To znamená, že doma máme starostlivého manžela, ktorý perfektne zarába, ale nejakých 20 % nám na ňom chýba. Tak si nájdeme tých 20 % a vymeníme ho, hoci si neuvedomuje to, že nám po celý čas dával tých 80 %. Nový objav nám možno zo začiatku dá tých 20 % a možno aj niečo z tých 80 %, ale nakoniec možno zostaneme len pri 60 % a sme znova nespokojní.