Žite o trošku zdravšie

Aj váš dom, môže byť zdravý alebo nezdravý. Možno ste sa nad tým takto doteraz nezamysleli, ale hovorím len čistú pravdu. Chemické prostriedky, okná bez sieťok, steny obrastené plesňami. To všetko pre vás predstavuje zdravotné riziko. Ak chcete, aby bol váš byt či dom naozaj zdravý, snažte sa dodržiavať tieto veci.rastlina pri okne.jpg
 
Vetranie s ochranou
 
Sieťky na oknách nezabránia len tomu, aby vám do bytu nevletel hmyz. Husté pletenie ich výplne dokáže zachytiť aj podstatnú časť prachu a peľu. Peľ ani prach, nie sú ideálnymi spoločníkmi na bývanie. Platí to hlavne v prípade, keď máte alergiu. Ak ste zdraví, tak sa tomuto ochoreniu snažte predchádzať.
 
Zbavte sa chémie
 
Ja už dlhé roky upratujem len s octom a sódou bikarbónou. Čistiaci prostriedok používam len na riad a taktiež na pranie oblečenia. Je asi nemožné zbaviť sa úplne všetkej chémie vo vašom dome. Pokúste sa ale aspoň o to, aby ste jej hromadili čo najmenej. Pomôže napríklad to, že dlážku nebudete zbytočne polievať čistiacimi prostriedkami. Ocot zriedený s vodou bohato postačí a navyše si poradí aj s odolnou špinou.
 
Pozor na plesne
 
Plesne predstavujú pre naše zdravie obrovské riziko. Vedeli ste, že aj na nich môžete mať alergiu? Plesne môžu spôsobovať ťažkosti s dýchaním, kožné problémy alebo pálenie a začervenanie očí. Zbavte sa ich pravidelným vetraním, používaní octu a dôkladnou kontrolou vášho príbytku.fľaška s jedom.jpg
 
Vzduch, ktorý sa dá dýchať
 
Vzduch vo vašom dome, by nemal byť príliš vlhký, no ani príliš suchý. V prvom rade by ste mali odstrániť všetky faktory, ktoré kvalitu ovzdušia znižujú a naopak pridať tie ktoré mu pomáhajú. Napríklad elektrické ohrievače, ktoré nepochybne ekonomické, vzduch vysušujú naozaj extrémne. Svojmu dýchaniu pomôžete najviac tým, že budete v byte pestovať čo najviac rastlín. Vhodné sú najmä zelené izbovky, ktoré sú navyše nenáročné na starostlivosť.