Nezaradené

Strieľanie

Športové strelecké súťaže zahŕňajú skúšky spôsobilosti (presnosť a rýchlosť) s použitím rôznych typov zbraní, ako sú strelné zbrane. Poľovníctvo je aj strelecký šport a streľba je aj olympijskou udalosťou.  Športové streľby sú rozdelené podľa typu strelnej zbrane alebo cieľa.
Či už ste mladý alebo dospelý, ktorý sa rozhodol naučiť sa umenie streľby, ako aj loviť, alebo sa chcete zúčastniť súťaže, budete sa musieť naučiť a zdokonaliť v základoch streľby, ako je tvar alebo postoj, ovládanie spúšte, starostlivosť o zbrane atď.

puška

Keď ste dokončili zvládnutie základov, budete chcieť venovať svoj čas typu, ktorý je pre vás lákavý. Váš konečný účel rozhodne, aký druh zbrane alebo pušky je pre vás najvýhodnejší.

Niekoľko definícií
Keď začnete s novým koníčkom, niekedy to môže byť veľmi mätúce. Aký je rozdiel medzi brokovnicou a puškou? Tu je krátky slovník, ktorý vám pomôže.
Munícia – Materiál, ktorý je vypálený z vašej strelnej zbrane, t.j. guľky alebo strely.
Náboje – guľka je malý projektil vyrobený z kovu, ktorý je vypálený z pištole alebo z pušky. Náboje sa dodávajú v širokej škále veľkostí a tvarov. Výber závisí od toho, čo chce strelec dosiahnuť.

Kaliber – kaliber je približný priemer valca meraný buď v palcoch alebo milimetroch. Takže, ak je puška kalibru .22, bude mať vnútorný priemer .22 palcov.
Strelivo – vonkajší priemer guľky ráže .22 bude mať 22 palcov. Kaliber je v podstate spôsob vyjadrenia palcov alebo milimetrov.

pistole

Ručná pištoľ – Ručná pištoľ je presne to, čo hovorí, že je. Je to zbraň, ktorá môže byť držaná v jednej ruke. Spoločné zbrane sú revolvery a pištole. Pre niektorých sú revolvery a pištole rovnaký typ strelnej zbrane, zatiaľ čo iné rozlišujú medzi nimi spôsob, akým je munícia vypustená. Pištoľ má svoj sud a komoru ako jeden kus a revolver má otočnú komoru, ktorá drží muníciu.