Nezaradené

Sociálne výhody,… ale pre koho vlastne?

Nie všetci máme v živote rovnaké šťastie. Nie všetkým nám bolo žiaľ pridelené rovnako. Nie všetci máme rovnakú štartovaciu pozíciu.
Sociálne výhody by jednoznačne podľa môjho názoru mali dostávať:

úspory

  • Rodičia starajúci sa o postihnuté dieťa. Iba ten, kto má v rodine postihnuté dieťa dokáže úplne pochopiť zložitosť a ťarchu celej situácie. Všetci si prajeme zdravie. Keď má prísť na svet malý človiečik tak dúfame, že sa dieťatko narodí zdravé. No nie vždy sa tak stane. Starostlivosť o takéto dieťatko nie je jednoduchá. Doprajem teda každému človeku, ktorý mal tu smolu, že dieťatko nie je zdravé, aby mu boli poskytované sociálne výhody. Samozrejme že nielen rodičom, ale aj im samotným- v závislosti od veku.
  • Starí ľudia, ktorí odpracovali pre našu spoločnosť veľa rokov a žiaľ, teraz v starobe sú mnohí odkázaní na pomoc rodiny aj štátu. Skláňam sa pred ich šedinami a prínosom v minulosti pre našu krajinu.
  • Ľuďom, ktorí sa ocitli nie vlastnou vinou bez strechy nad hlavou. Prišli o svoj majetok pri požiaroch, alebo živelných pohromách. Treba im podať pomocnú ruku.
  • Mládeži, ktorá chce študovať a domáce podmienky jej to neumožňujú. Nie každý človek mal to šťastie,že má pracujúcich rodičov. Ak rodičia nepracujú- nechcem rozoberať dôvody, ale dieťa je nadané a chce sa posunúť v živote inam, do iného prostredia, do normálneho sveta pracujúcich a tvoriacich ľudí, zaslúži si šancu na zmenu v podobe sociálnych výhod a štipendií.
  • Deti o ktoré ich rodičia nejavia záujem a sú v detských domovoch. Je im potrebné a nutné pomôcť. Iba tak sa dokážu postaviť na vlastné nohy budovať si rodinu, ktorú oni nemali.

výhody
Darí sa nám, slúži nám zdravie ? Doprajme aj iným plnohodnotný život. V čase predvianočnom sme citlivejšími a hádam aj lepšími. Vieme prispieť človeku na ulici. Nesúďme ich. Za každým z nich je iný príbeh, iné životné okolnosti. Ak môžeme- prispejme im.
Slovo sociálne výhody u mnohých vytvára vášne a nenávisť. Čím to asi je ? Nie je to náhodou nie najšťastnejšie a nie najadresnejšie poskytovanou sociálnou podporou ? Možno že nie, že máme nedostatok informácii. Chyba je potom v informovanosti a v presnom pomenovaní skupín, ktorým smeruje sociálna výhoda.