Nezaradené

Používajte hromadnú dopravu!

V súčasnosti vlastní auto takmer každá rodina. Sú také, čo vlastnia rovno niekoľko kúskov. Tento fakt veľmi ovplyvňuje dopravnú situáciu a negatívne poškodzuje životné prostredie. Zatiaľ, čo sa ľudia sami vo svojich autách nervujú v nekonečných zápchach, cestujúci v električkách a autobusoch majú pred nimi prednosť. Vo veľkých mestách ako je hlavné mesto spoje chodia veľmi často, takmer každých 10 minút, preto sa nemusíte báť na ne ani dlhého čakania. Rýchlejšia a súvislejšia jazda je len jednou z výhod cestovania hromadnou dopravou oproti vlastnej doprave.

cestující.jpg
Pokiaľ nevlastníte elektrické auto, tak z vašej cesty príroda nebude práve nadšená. Planéta už aj tak trpí viac ako by mala. Kroky, aké sa robia, aby sa znížil počet plastov, či sa viac recyklovalo sú síce malé, ale rozhodne je to lepšie. Predstavte si ako by sa mohlo zlepšiť ovzdušie keby sme aspoň jeden deň v pracovnom týždni využili služby hromadnej dopravy a necestovali sami.
Ak nemáte radi stres a nepohodlie, určite nejazdite autom. V autobuse sa môžete hocikedy za jazdy postaviť a prejsť, pokiaľ vám počas jazdy opúchajú nohy alebo čokoľvek iné. Ako už bolo vyššie písané v zápchach sú ľudia pod stresom. Dlhé čakania a posúvania sa len po kúskoch nepredstavuje jazdu ako práve príjemným štartom dňa.autobus.jpg
Okrem výhod pohodlia, kedy sa nemusíte naplno venovať šoférovaniu, ale len si užívať jazdu je hromadná doprava miestom pre nadväzovanie nových konverzácií. V autobusoch, električkách, či vlakoch je veľa rôznych ľudí, ktorí si radi spríjemnia cestu milým rozhovorom. Už neraz sa stalo, že práve na takom mieste sa spolu stretli dve duše a stretávali sa aj naďalej. Toto sa vám samému v aute určite nestane.
Je mnoho výhod, prečo je lepšie cestovať inou dopravou než autom. Medzi iné možnosti patrí autobus, vlak, trolejbus, električka, trajekt… Ak si vyberiete takúto možnosť cestovania, získate lepší pocit zo zdieľanej cesty, namiesto kúpy auta zaplatíte len za lístok a nepoškodíte prírodu v tak vysokej miere.