Nezaradené

Peeling

Jedná sa o produkt obsahujúci drobné zrniečka, ktoré vás zbavia odumretých častí kože. Vďaka nemu budete mať pocit hladkosti a znovuzrodenia. Zbaví vašu tvár unaveného vzhľadu, ktorý nadobudla po tuhej zime, či jarnej únave. Dodá vám tiež zdravú zjednotenú farbu pleti. Môžete ho použiť nielen na tvár, ale aj na zvyšok tela. Na trhu sa ich nachádza mnoho v ponuke, niektoré výrobky sú dokonca 2 v 1, sú zároveň aj sprchovým gélom, či mydlom. Existuje však aj ďalšia možnosť – vyrobiť si vlastný. Nebudete potrebovať nič špeciálne, poslúžia vám obyčajné suroviny, ktoré sa nachádzajú v každej bežnej kuchyni.
 
dívka

Kávový peeling

Ak patríte k milovníkom kávy, tento „recept“ sa vám určite zapáči. Budete potrebovať zrnká kávy, ktoré ostávajú na dne hrnčeka po dopití. Bežne je to odpad, takže vlastne pomôžete planéte, ak ho využijete inak. Kávovú usadeninu jednoducho rozmiešajte s bielym jogurtom, a masírovaním aplikujte na tvár. Drobné zrnká vás zbavia nepotrebných starých častí kože, a vaša pleť zažiari. Týmto spôsobom sa tiež zbavíte prebytočnej mastnoty. Pokojne ho môžete použiť aj na iné časti tela, kde máte suché, odlupujúce sa časti pokožky. 
 

Cukrový peeling

Kryštáliky cukru vám poriadne pomasírujú, prekrvia a očistia kožu. Postačí vám obyčajný kryštálový cukor (môžete použiť aj trstinový), ktorý môžete zmiešať so sprchovým gélom a použiť popri sprchovaní, alebo s ľubovoľným olejom, ktorý pokožku zároveň hydratuje. 

kávová zrnka
 
Existuje samozrejme mnoho ďalších receptov na domáce varianty tohto kozmetického prípravku, často sa do nich pridávajú rôzne oleje ako napríklad olivový a kokosový, alebo dokonca med. Ak sa vám nepozdáva myšlienka vyrobiť si ho sami doma, stále máte možnosť zájsť do drogérie a vybrať si ten, ktorý vám vyhovuje najviac. Na trhu sú rôzne produkty – od klasických, cez prírodné až po špeciálne, obohatené o výťažky z rastlín, či morskej soli. Je len na vás, čo svojej pokožke doprajete, aby mohla pôsobiť oddýchnuto a mlado.