Oživte svoju kúpeľňu

Ak ste sa aj vy rozhodli pustiť do rekonštrukcie a zmeny vášho príbytku alebo sa ešte stále rozhodujete, čaká vás mnoho detailov a prekážok, kde si budete musieť vybrať. Ako si ale vybrať správne? Ako upraviť váš dom alebo byt v jednom štýle, ktorý bude sedieť práve vám a ani po dvoch, troch rokoch vás neomrzí? Základom je určiť si správne vlastnosti vášho budúceho interiéru. Chcete aby bol svetlý alebo tmavý? Pocitovo otvorený alebo uzavretý? Moderný, industriálny či v silnom retro štýle? Ak si odpoviete na tieto základné otázky a utvoríte si predstavu, čo okolo seba chcete mať, môžete sa pustiť do prerábky.
Zhodneme sa, že hygienické zázemie a samotná kúpeľňa si vyžaduje väčšinu vášho rozhodovacieho času. Potrebujete vybrať kachličky, sprchu, vaňu, poprípade obe varianty. Umývadlá, ich počet, spôsob distribúcie vody až k vám – typ hlavice, možné sedadlo a zároveň treba myslieť aj na údržbu a životnosť.

kupelna sklo

Zaujímavým elegantným a moderným prvkom je dnes v kúpeľni sklenena zastena. Možno si poviete, že automaticky patrí k sprchovému kútu ale nie je to tak. Existuje aj varianta sklenenej vaňovej zásteny, kde vaňa či už zapustená alebo samostatne stojaca vyznie omnoho krajšie a otvorenejšie. Zároveň splní svoj účel zásteny a to ako dokonale odolná proti vode a vlhkosti.

vana sklo

Pri sprchových kútoch môže byť uzatváracia so sklenenými dvierkami alebo len jednoducho oddeľujúca sprchovaciu časť od zvyšku kúpeľne. Tento typ sa nazýva aj „walk-in“ a väčšinou je tu možnosť inštalácie tyče, ktorá sa dá použiť na zavesenie závesu. Bezpečnostné sklo môže byť až po strop alebo do vami požadovanej výšky a všetky pochrómované kovové časti sú odolné voči hrdzi.
Sklenené zásteny sa robia vo väčšine prípadov na mieru a firma Vám vystaví vlastnú cenovú ponuku na základe veľkosti, typu a prevedenia skla do vašej kúpeľne.