Nezaradené

Kombinácia starého elektra s novým nefunguje správne!

Možno ste sa už aj vy stali svedkami zistenia, ktoré vás moc nepotešilo. Naša nová elektronika nie je kompatibilná s tou staršou. Hlavne čo sa týka zábavnej elektroniky.
Tak ako príklad uvediem na začiatok vlastnú skúsenosť. Mám DVD prehrávač, ktorý som si kúpil koncom roka 2009. V roku 2015 som si kúpil novú plazmovú TV. Typ môjho DVD prehrávača bol aj v tej doby lacnejší, pretože sa už vtedy nejednalo zrovna o novinku, veď nemá ani vstup pre HD kábel. Teda pomocou kábla s koncovkami „banániky“ tento prehrávač zapojím do relatívne novej TV, no nevyzerá to tak, ako by malo. Obraz je očividne štvorčekový, pretože tu nastáva nezrovnalosť s rozlíšením obrazu. Na starej TV vyzeral obraz fajn, tak ako mal. No na tejto novej je očividná tá nekompatibilnosť. Teda tento prehrávač ,kúpený pred ôsmimi rokmi, je mi dnes skoro nanič.
aplikace v telefonu
Podobné prípady som počul od ľudí, ktorí vlastnia staršie herné konzoly, ako napríklad originálny PlayStation 1. Na starej TV si s ním užili kopec srandy, no dnes ju už nezažijú. Takisto majú nové typy HD televízorov s vyšším rozlíšením a akonáhle konzolu do TV zapoja, obraz skrátka nevyzerá dobre. Je takisto vidieť ten rozdiel s rozlíšením. Viem, že od PS1 nemôžu čakať skvelú grafiku, ale tu vravíme skoro o nesledovateľnej. Na starej TV PlayStation 1 vyzeral relatívne super, no na novom je opäť vidieť tá nekompatibilita. Viem že vás je málo, ale ak patríte k nadšencom, ktorí by túto PS1 chceli cez Amazon kúpiť, musíte rátať s tým, že na vašej novej TV s vysokým rozlíšením skrátka nebude fungovať dobre.
stará televize
Problémy s kompatibilitou starších produktov zažíva aj v operačnom systéme Windows 10. Ak máte počítačovú hru napríklad z roku 2005, potrebujete si stiahnuť patch. S operačnými systémami je problém rovnaký. Staršia hra  na nich nevyzerá dobre, no v mnohých prípadoch ju ani nespustíme. Je tu taktiež problém s kompatibilitou, kedy sa hry v roku 2005 a nižšie vyrábali na iné rozlíšenie.