Hliníkové okná

Hlinikove okna Lmmont.sk sa stávajú čoraz väčším trendom. Ide o produkt, ktorý so sebou prináša množstvo výhod, ktoré vám chcem predstaviť. Tieto okná majú výborné izolačné vlastnosti, najmä kvôli použitým materiálom, ktoré rozdeľujú hliníkovú časť na vonkajšiu a vnútornú.

w77_čierny-rámik_maly

Sú vhodnejšie na výrobu väčších rozmerov, preto ich často nájdeme na verejných stavbách, napríklad knižniciach, obchodoch či kaviarňach. Nie sú však len vo forme okien, ale často sa používajú aj na pohyblivé dvere, napríklad v nákupnom stredisku či nemocnici. Čo sa týka samotnej izolácie v hliníkových oknách, môže dosahovať hrúbku až 9 cm. Ich bežná hrúbka sa ale pohybuje okolo piatich centimetrov. O ich kvalite svedčí aj fakt, že dokážu plne fungovať bez poruchy aj 50 rokov, čo naozaj nie je málo. Ďalším plusom hliníkových okien je aj ich moderný a novodobý dizajn, ktorý v nás vytvára pocit bezpečia a tiež aj estetický zážitok. unnamed

unnamed

Medzi najpopulárnejšie firmy, ktoré predávajú a montujú hliníkové okná patrí LMmont, Slovaktual, Daco, Schueco a mnoho ďalších. Avšak, v porovnaní s plastovými oknami majú tie hliníkové vyššiu cenu, čiže bežná domácnosť často uprednostní plastové okná. Za meter štvorcový hliníkového okna môžete zaplatiť od 200 do 500 eur. Pri plastových oknách sa ceny pohybujú okolo 80 až 100 eur. Vraví sa, že plastové sú úspornejšie, pretože neprepúšťajú von takmer žiadne teplo. To ale ani hliníkové, v prípade, že máme v nich kvalitné sklá. Okná, ktoré sa dostávajú poslednou dobou do popredia sú aj hliníkovo-plastové, teda kombinácia týchto dvoch materiálov. Pri nich si môžeme všímať skvelý dizajn s absolútnou nepriepustnosťou tepla. To, aké okná si vyberiete musíme už posúdiť sami porovnaním rôznych typov okien.