Nezaradené

Funny cvičenia nielen pre deti

Gymnastika pre deti spája rozvoj nových fyzických zručností, zlepšenie koordinácie pohybov a zábavnú hru, na ktorej sa zúčastňuje vlastne celá rodina. Je iróniou, že nedostatok pohybu je rovnako škodlivý pre deti ako i u dospelých. Bežné cviky asi nie sú nič pre deti  Ale určite sa im budú páčiť špeciálne zábavné cvičenia pre malé deti ako napríklad:

cvičení

1. Hlava, brucho, prsty
Ak chcete vykonávať toto cvičenie, postavte sa pred dieťa  a najprv pomaly, ale postupne rýchlejšie a rýchlejšie zavolajte časti tela: „hlava!“, „brucho“, „Prsty!“, Obidvomi rukmi si jemne plácajte na tieto miesta, ktoré zakričíte. Dieťa po Vás opakuje a po pochopení pravidiel hry volá a dotýka sa časti tela v synchronizácii s vami. Ak chcete skomplikovať úlohu, zmeňte postupnosť a pridajte ďalšie časti tela (ramená, kolená).

2. Hra na vtáčiky!
Ukážte dieťaťu, ako chodiť na špičkách. Zmeňte smer kroku, choďte rovno potom špirálovito, potom znova rovno. Nechajte malých športovcov nech po vás opakujú.

3. Kangaroo Jump
Cvičenie môže byť ťažké pre dospelých, ale je veľmi obľúbené u detí. Je veľmi jednoduché zobraziť klokanový skok – musíte skákať dopredu rukami a nohami.

příroda

4. Lazy šteniatko
Na všetky štyri a ideme kto dôjde rýchlejšie do cieľa.

5. Loď a plávanie
Posaďte sa dieťaťom a položte ho medzi nohy (nohy sú vystreté rovno). Vezmite si ruky a ohýbajte sa trupom dopredu, naznačte, že sa dieťa má ohýba čo najviac. Pomaly sa vráťte do sediacej polohy. Ak je dieťa dostatočne silné a chce sa pokúsiť, môže tiež držať vaše ruky ak si sadne oproti Vám.
Každý rodič môže prísť s jednoduchými a zábavnými cvičebnými hrami pre svoje dieťa. Keď poznáte svoje silné a slabé stránky, Vaše obľúbené aktivity a obľúbené aktivity Vašich ratolestí môžete urobiť gymnastiku jedinečnou a zaujímavou pre vaše dieťa. Vaše dieťa sa nebude nudiť a vy si zábavnou formou trochu aj pocvičíte a spevníte telo.