Nezaradené

Fotografovanie


Začíname
Ako sme už povedali, nepotrebujete najdrahšiu kameru na fotografovanie. Opýtajte sa každého skúseného fotografa. A tu je tajomstvo, ktoré musíte vedieť – viac ako fotoaparát, je to fotograf, ktorý urobí fantastické obrázky. Niektoré základné znalosti o tom, ako vystaviť obrázok, ako zaostriť a ako získať správny uhol, sú dôležitejšie ako najlepšia kamera.

ftoky

Najlepšie je začať s jedným z tých namier a odfoť fotoaparátmi, ktoré môžu byť upgradované pomocou príloh ako teleobjektív, širokouhlý objektív a makro bez veľkých nákladov. Kým je k dispozícii dostatok tradičných a digitálnych kamier, musíte ísť s tým, s ktorým sa cítite najpohodlnejšie, v rámci svojho rozpočtu. Vykonajte malý prieskum v oblasti rôznych typov kamier navštívením obchodov a získaním pocitu kamery, ktoré sa vám páčia. Existujú skvelé značky na výber – Sony, Canon, Kodak, Casio, HP, Fuji, Minolta, Nikon, Pentax, Olympus – je to vaša voľba. Tieto značky majú modely vhodné pre rôzne rozpočty, úrovne skúseností a potreby.

cestování

Naučte sa základy fotografovania
Získanie dobrého fotoaparátu nezaručuje fantastické fotografie. Najlepšie je vybaviť sa niektorými znalosťami základných pravidiel vo fotografovaní. Môžete to urobiť s knihami, videami a rozprávaním s profesionálnymi fotografmi. Zoznámte sa s tým, ako komponovať, ako exponovať, rýchlosť uzávierky a nastavenia fotoaparátu, f čísla, objektív s transfokáciou, techniky ako získavanie správneho osvetlenia, používanie blesku atď. Môžete si spraviť skvelé experimenty doma alebo vo voľnej prírode, objekty na fotenie je neúrekom. Mnohí ľudia majú inštinktívne pocity, že v pravý čas kliknú na fotografiu. Ale sú tu ľudia, ktorí sa učia a stávajú sa skvelými fotografmi. Existuje niekoľko online kurzov fotografovania, ktoré vás naučí virtuálnymi interaktívnymi lekciami.