Do miestnosti vchádzajte štýlovo

Krásu skla obdivujeme v mnohých podobách, napríklad pri pohľade na dno pohárika. Ale teraz vážne, sklo sa stalo symbolom čistoty, krehkosti a svetla, preto je dnes také obľúbené a zastáva svoje pevné miesto v našich domovoch. Obdivujeme množstvo sklenených výrobkov, fúkané figúrky či všelijaké dekoračné predmety, ktoré vychádzajú spod rúk šikovných majstrov sklárov, no sklo čoraz viac zastáva rolu iných materiálov, ktoré nim nahrádzame.

Dvere

Dvere netreba nikomu nijako zvlášť predstavovať. Poznáme ich všetci, pretože sú súčasťou takmer každej miestnosti v byte. Doteraz boli sklenene dvere Lmmont.sk.

vyrábané prevažne z dreva alebo jeho kombinácie so sklom, neskôr sa na scénu dostáva plast a potom hliník. Všetky tieto materiály majú svoje plusy aj mínusy, každý je niečím výnimočný a originálny, a tak mnohé z nich nachádzajú svoje miesto v našich príbytkoch. Dvere zo skla sa stali moderným prvkom v interiéroch, sú súčasťou mnohých štýlov, ktoré doplnia a oživia. Majú vlastnosti, ktoré ich predurčujú k tomu, aby sme sa nebáli ich použiť aj v tom svojom obydlí.

Dverné krídla sa dajú otvárať na niekoľko spôsobov. Klasické a zároveň najpoužívanejšie sú otváravé krídla, tie sa v poslednom období o prvenstvo delia s posuvnými, a poznáme aj zhrňovacie dverné krídla. V priestoroch, kde nie je veľa svetla, určite oceníte sklenené dvere, pretože číra sklenená výplň dverí vnesie do miestnosti svetlo a opticky ju zväčší. Sklo však nemusí byť iba číre, výplňou môže byť pieskované sklo, polepené grafickými vzormi či nalepením fólie do vzorov aj podľa návrhu zákazníka.

room-984076_1920

Súčasné interiéry sa vyznačujú jednoduchosťou a praktickosťou s minimálnym množstvom zariadenia, majú strohé a čisté línie, a do toho skvelo zapadá sklo v podobe sklenených stien či samotných dverí. Ak osadíte dizajnovo zaujímavé dvere v obývacej miestnosti alebo v hale, priestor dostane celkom iný nádych práve vďaka originálnemu prevedeniu a dizajnovému nápadu. Povrchová úprava sklenených dverných krídel je takisto v réžii užívateľa, odborný tím na čele s grafikom sa už postará o to, aby váš nápad pretavili do podoby, ktorý sa vám bude páčiť a ocení ho každý váš hosť.