Ceny protipožiarnych dverí

Cena vašich protipožiarnych dverí je životne dôležitá vec, ktorú treba zvážiť, keď hľadáte firmu, ktorá vám ich namontuje. Z dlhodobého hľadiska vám ušetrí peniaze a postará sa o to, aby bol váš majetok chránený pred požiarom. Cenu protipožiarnych dverí ovplyvňuje veľa vecí, no sú tu dva hlavné faktory: veľkosť dverí a materiály použité na ich výrobu. Veľkosť dverí ovplyvní, koľko materiálu potrebujete, čo následne ovplyvňuje cenu. To, koľko stoja, ovplyvnia aj použité materiály, ako aj to, akú majú záruku.

protipožiarne dvere

Protipožiarne dvere sú nevyhnutnosťou v každej budove, ktorá má požiarny alarm. Sú inštalované na ochranu budovy pred ohňom a dymom. Protipožiarne dvere sa dodávajú v rôznych veľkostiach a môžu byť manuálne alebo automatické. Manuálne protipožiarne dvere sú lacnejšie ako automatické, no pri požiari je potrebné ich otvárať aj ručne. Automatické protipožiarne dvere sa automaticky otvoria, keď zaznamenajú teplo, ale sú drahšie ako manuálne.

Špecializovaný inštalatér dverí alebo špecialista na požiarnu bezpečnosť vám môže poskytnúť najlepšiu radu týkajúcu sa vášho požiarneho poplachového systému, ale aby ste sa v ňom zorientovali, nasledujúci sprievodca načrtne niekoľko základných plánov, ktoré by ste mali vziať do úvahy pri prezeraní cien. na nové protipožiarne dvere.

Ceny protipožiarne dvere

Náklady na inštaláciu nových protipožiarnych dverí sa môžu líšiť v závislosti od veľkosti a typu dverí, ale vo všeobecnosti to stojí asi 1 000 € za jednodverovú inštaláciu s priemernou cenou 1 600€ za dvojdverovú inštaláciu. Cenové ponuky sa môžu líšiť. Náklady na inštaláciu protipožiarnych dverí závisia od viacerých faktorov, ako je veľkosť a použitý materiál dverí, ako aj to, či obsahujú alebo nezahŕňajú ďalšie funkcie, ako je zvuková izolácia alebo bezpečnostné zámky. Napríklad inštalácia oceľových protipožiarnych dverí so zvukovou izoláciou môže stáť okolo 2 000 až 6 000 €. Cena montáže protipožiarnych dverí v internáte sa môže líšiť v závislosti od typu dverí, veľkosti a montáže. Existujú tri typy protipožiarnych dverí. Protipožiarne odolné dvere sú drahšie ako protipožiarne dvere.