Nezaradené

Adrenalín v krvi

Tento pocit už zažil hádam každý z nás, ten stav tela a mysle, kedy sa v tele človeka udeje zmena, pri ktorej nám ide vyskočiť srdce z hrude a krv zmätene prúdi po tele, tú eufóriu a s ňou spojený pocit slobody, ktorý sa dostaví pri každom takom prežitku. To je ten adrenalín, návyková disciplína, ktorý môžete zažiť vždy, ak sa rozhodnete pre niečo, čo pre vás nie je rutinnou záležitosťou a vyžaduje si od vás značnú dávku odvahy, napríklad zoskok padákom z lietadla, potápanie so žralokmi alebo bungee jumping.

skok

Chvíľková eufória
Existuje niekto, kto by ho nechcel zažiť? Predpokladám, že nie, len si to mnohí nechceme priznať a možno máme len obmedzené možnosti, ako tento zážitok zrealizovať. Ale ten, kto to už raz skúsil, opätovne zatúži po tomto zážitku, po tej eufórii, ktorá síce trválen pár minút, ale zanechá v človeku nezabudnuteľný pocit šťastia a voľnosti, ktorý sa mu znova a znova vracia.

Nevšedné zážitky
Čo vedie ľudí k tomu, aby dobrovoľne riskovali život a zdravie pri nebezpečných kúskoch, len aby sa dostavil ten adrenalínový šok? Skočiť z mosta, vyskočiť z lietadla, pre niekoho možnosť relaxu a chvíľka slobody, niekomu sa však už pri predstave skákajúcej gumy pri bungee jumpingu prevráti žalúdok. Koľko ľudí, toľko chutí. Dnes už je tých možností prežitia adrenalínu mnoho a niektoré sú naozaj nevšedné, dokonca sa usporadúvajú aj zájazdy
zamerané na rôzne atrakcie spojené s prežitkom adrenalínu, pri ktorých sa vám krvi nedorežú. Čo takto nechať sa zavrieť do klietky a ponoriť sa medzi žraloky, číhajúcich na korisť? Ak je vaša odpoveď kladná, máte adrenalín krvi a viete si ho aj náležito užiť.

fantazie

Nie je pre každého
Pre koho sa tieto adrenalínové zážitky teda sprostredkúvajú? Určené sú skôr pre nespútaných a spontánnych ľudí, ktorí reagujú na základe momentálneho pocitu a zaujatia, čo znamená, že ak ho zážitok zaujme, v tom momente sa rozhodne ho vyskúšať. A naopak, človek, pre ktorého je život zložitý a plný obmedzení, ten by si adrenalínový zážitok neužil, ba preňho je priam nepredstaviteľný. Odhliadnuc od tohto faktu je však pravda, že každý z nás sa niekedy potrebuje poriadne odpútať od reality všedného dňa, život žijeme len raz a prežiť treba naplno každý deň, aby sme sa cítili naozaj slobodní a šťastní.