3 výhody mobilného domu

Po rokoch snívania o mieste, kde by sme mohli aj s rodinou tráviť víkendy a letné dovolenky, sme sa rozhodli pre kúpu mobilného domu. Najprv som bola trošku skeptická. Predsa len, zaplatiť niekoľko tisícok eur za domček, ktorý ani nemá základy a nie je zateplený, takže sa v ňom nedá prebývať aj v zime, to sa mi zdalo trošku nerozumné. Nakoniec ma presvedčil môj manžel, ktorý dobrodružstvo priam miluje. O kúpe Carbaby Siesta (to je oficiálny názov nášho mobilného domčeku) ma presvedčili tri argumenty, ktorým sa nedalo oponovať. Dnes môžem potvrdiť, že všetky výhody mobilného domu, o ktorých som počúvala ešte v čase, kedy sme ho fyzicky nevlastnili, sú sveto-svätou pravdou. Zaujíma vás, aké výhody má tento model bývania?Úzke farebné vysoké domy postavené vedľa seba v blízkosti vody.jpg

Ušetríte habadej !!!

Cena mobilných domov sa pohybuje od nejakých dvoch tisícok eur až po naozaj vysoké sumy, okolo dvadsiatich tisíc. ten náš patril do kategórie drahších, pretože išlo o dom na celoročné užívanie. Ak by ste si však kúpili aj drahší kúsok, podobne ako my, po krátkej hodine matematiky prídete veľmi rýchlo na to, že ste ušetrili.

V prvom rade neriešite žiadne stavebné povolenia, žiaden materiál a ani robotníkov. Cena, ktorú za dom zaplatíte, je teda konečná. Okrem neho musíte investovať len do pozemku, pokiaľ ho teda ešte nevlastníte.
Nízkopodlažný hnedý dom pod nočnou oblohou.jpg

Môžete zmeniť názor

Potom, ako sme mobilný dom kúpili, sme ho postavili na pozemku, ktorý sme zdedili po starých rodičoch. Nebol ideálny, no bol. Po istom čase sa nám podarilo nájsť krásny pozemok pri lese, ktorý bol za veľmi výhodnú cenu. Kúpili sme ho a mobilný dom na neho presunuli. Ak teda v budúcnosti zmeníte názor, respektíve, nájdete krajšie https://akademiakrasy.sk/obchod/produkt/14-dnovy-plan-pre-krajsie-a-zdravsie-telo/ a vhodnejšie miesto na vaše víkendy, dom bez najmenších problémov premiestnite.

Stopercentný komfort

Mobilné domy sú vo vnútri zariadené tak, aby vám nič nechýbalo. K dispozícii máte sociálne zariadenia, kuchynku, obývačku a spálňu. Aj keď som sa toho trošku bála, mobilný dom mi poskytol naozaj dokonalý komfort. Absolútne nepociťujem, že nejde o murovanú stavbu.