Nezaradené

Šiltovky ako štýlový a zároveň ochranný doplnok na hlave

Sú doplnky, ktoré sú v rámci nášho oblečenia a štýlu oceniteľné, univerzálne a sú všeobecne medzi ľuďmi populárne. Nosíme ich radi kvôli ich praktickým a štýlovým vlastnostiam a tieto vlastnosti sú špecifické takisto pre šiltovky https://trenchtown.sk/kategoria-produktu/siltovky/. Tie sa dnes dajú ľahko kúpiť aj cez internet.

Áno, práve tieto doplnky dokážu v mnohých prípadoch priniesť vytúžený efekt. Minimálne niečo zakryť či vylepšiť náš imidž. A to tým najjednoduchším spôsobom- stačí ak si ich nasadíme na hlavu. Ich častá výhoda spočíva tiež v tom, že nám umožňujú vyjsť von a vyzerať dobre aj v prípade, ak nemáme dokonalý účes alebo sa nám skrátka nechce ten dokonalý účes vytvárať a ponáhľame sa. Niekedy je to aj tak zbytočné, pretože napríklad v jesenných mesiacoch by ten účes vonku nakoniec pokazil silný vietor, dážď a zlé počasie. So šiltovkou sme ale chránení.

čiapky, šiltovky

Pritom moderná šiltovka je už sama o sebe vkusným doplnkom imidžu, ideálne sa zladí s mestským alebo športovým oblečením. A môže vyzerať dobre na ľuďoch s príliš krátkymi, normálnymi ako aj dlhými vlasmi, v nejednom prípade spoľahlivo zakrýva aj tvoriacu sa plešinu, prípadne nevydarený strih. A ako bolo spomenuté, tiež zabráni postrapateniu, ak ste si nestihli svoje vlasy nastylovať.

Ako ale mnohí vieme, taká čiapka so šiltom má takisto ochranné funkcie, ktoré sú pri jej nosení primárne. Vlastne za týmto dôvodom aj vznikli.

  • Pôvodne vznikli ako doplnok k baseballovému overalu, vďaka šiltu chránili zrak hráčov na ihrisku pred ostrými slnečnými lúčmi.

mladý muž, šiltovka

Osvedčili sa a neskôr ich začali nosiť aj bežní ľudia, napríklad pri prechádzke na pláži, pri turistike, cyklistike, neskôr aj ako módny doplnok na uliciach.

  • Kult šiltoviek ako módneho hitu priniesol hlavne Hip-Hop, dnes ich už ale nosia rôzne mestské subkultúry ako aj bežní, „nezaradení“ ľudia. Mladší aj starší, ženy aj muži.