Nezaradené

Preliačiny už viac nemusia byť problém

Všimli ste si na vašom aute malé priehlbinky na plechu? Nikto do vás nenabúral? Neviete z čoho takéto poškodenia plechu na vašom aute môžete mať? Takéto priehlbiny v plechu sa oficiálne nazývajú preliačiny. Preliačiny na automobile nie sú ničím výnimočným. Môže k ním prísť každý a ani o nich niekedy neviete.

preliačiny

Ako preliačiny vznikajú?

Najčastejšou príčinou vzniku preliačiny na aute je krupobitie. Veľké krúpy, ktoré sú ťažký kus ľadu a dopadnú na vaše auto, dokážu za sebou zanechať výrazne stopy. Krupobitie v našej oblasti nie je až tak časte, ale niekoľko krát za rok vie prekvapiť. Príde náhle a svoje auto ani nestihnete schovať. Auta parkované na otvorenom, nekrytom parkovisku, ktorých je na Slovensku veľké množstvo, už vôbec nemajú šancu ochrany pre krupobitím. Ak vás postihnú takéto silné krúpy, už len musíte dúfať, že škody nie sú veľké. Preliačiny však čoraz viac vznikajú aj z nepozornosti pri parkovaní. Väčšie autá, menšie parkovacie miesta a ľahko sa stane, že do vás niekto nedopatrením buchne. Plech na osobnom automobile je krehký a hneď na ňom vidíte miesto po zrážke. Aj v takomto prípade však sú preliačiny len estetickým problémom a na svojom aute aj napriek preliačinám jazdiť môžete.

auto

Ako sa zbaviť preliačin.

Preliačiny by vám mali opraviť v každom lepšom servise. No servis, ktorý sa tomu aktívne nevenuje používa zastaralé metódy opravy preliačin a častým javom po oprave je nutnosť prelakovania automobilu. Práve preto autopdr.sk používajú inovatívnu technológiu opravy preliačin PDR, ktorá je rýchla a navyše si nevyžaduje nutnosť prelakovania vášho auta. Preliačiny by ste nemali podceňovať a každú nezrovnalosť na vašom aute by ste mali ihneď riešiť. Navštívte stránku autopdr.sk ešte dnes a dozviete sa o novej možnosti inovatívnej technológie PDR na opravu preliačin po krupobití na automobile oveľa viac.