Nezaradené

Nevzdávajte sa chudnutia

Poznáte ten pocit, keď sa cítite tučná, ale všetci naokolo vám hovoria, že nie ste, aby vám neublížili? O koľko viac vám ublíži, keď si nakoniec napriek všetkému sami uvedomíte pravdu? Myslím si, že naozaj veľmi… ale ľudia si často neuvedomujú to, že milosrdná lož dokáže viac uškodiť, ako pomôcť, aspoň v tomto prípade. Pretože, keď vám budú všetci hovoriť, že sa máte v pohode najesť, že nie ste tučná, tak nakoniec sami uveríte, že nie ste. A keď ste, tak to začína byť dosť veľký problém, nemyslíte? Pretože ja som tučná bola, len sa mi to nikto neodvážil povedať.

činka

Neviem či sa báli, že ich zjem, alebo čo. Ale ja som naozaj bola veľmi pribratá a keby mi to niekto vtedy narovinu povedal, nemusela som dopadnúť tak, ako som nakoniec dopadla. Bola som ako tank, len som sa tak guľala medzi stenami. Nakoniec som si však uvedomila, že musím prestať jesť. Samozrejme, že nie úplne. Musím sa len prestať prežierať a možno práve vtedy moje telo pochopí, že takto to má v živote fungovať a začne sa správať normálne. No, pravdou však je, že to chce občas viac, ako len mať pevnú vôľu. Preto som si začala hľadať najlepsie spalovace tukov.

váha

Čo potrebujem?

  1. Viac pohybu. Oveľa viac. Tak veľa, ako sa len dá, pretože sedieť na zadku je pre rozkysnutú postavu naozaj to najhoršie, len ja som to neskoro pochopila. Človek sa proste musí hýbať, ak chce schudnúť. To je to najlepšie, čo môže urobiť.
  2. Menej jedla. Keď som si už konečne uvedomila, že môžem obmedziť moju chuť do jedla, žilo sa mi ľahšie. A ani som sa v noci nebudila na to, že som priam preukrutne hladná a že mám pocit, že odpadnem, ak si nedám čokoládu.
  3. Jesť zdravo. Tak to je asi pre každého veľmi podstatné, keď chce zhodiť nejaké tie kilá. To čokoládkou určite nedosiahneš, no nie? Preto musíte zvýšiť príjem zeleniny. A ja som musela tiež.