Nezaradené

Dvere do bytu by mali byť v prvom rade bezpečné

Ak rekonštruujete byt, veľmi dobre sa zamyslite nad tým, aké vchodové dvere si dáte. Určite si dajte bezpečnostné dvere do bytu. Mohlo by sa zdať, že vchodové dvere do bytu nie sú až také podstatné, ale opak je pravdou. A najmä ak máte malé deti, respektíve menšie deti. Bezpečnostné dvere totižto obsahujú viacero bezpečnostných prvkov, ktoré sa vám naozaj zídu. Takže ako to je s tými bezpečnostnými dverami do bytu?

dřevěné dveře

Aké ochranné prvky majú bezpečnostné dvere?

Existuje viacero typov bezpečnostných dvier do bytu alebo vo všeobecnosti aj do domu. V prvom rade sa radia do bezpečnostných tried. To by malo budúcich majiteľov zajímať. Je 6. Tried, pričom už posledné dve, čiže piata a šiesta trieda sú tie najvyššie a používajú sa už iba pri trezoroch. Čiže pri bežných bezpečnostných dverách do bytu vám pokojne postačí druhá až tretia bezpečnostná trieda. Najčastejšie je uvádzaná tretia trieda. Ďalej takéto dvere obsahujú aj iné prvky. Prvým základným prvkom je viacero zámkov, zvyčajne býva jeden hlavný a ostatné sú doplnkové. Taktiež má mnoho bezpečnostných dvier systém ANTI-PANIC. Výhodou bezpečnostných dverí do bytu je, že sú skoro všetky už tepelne a zvukovo izolované. Čiže veľmi dobre vám odhlučnia byt, čo je veľkou výhodou, ak bývate v paneláku, kde vás často okrem susedov rušia aj výťahy a podobne. Mnoho bezpečnostných dverí do bytu má vystužený kovový rám aj zárubňu a taktiež špeciálne vystužené rohy dverí. Vnútri sa nachádza nejaký už spomínaný zvukový izolant. Jednoducho bezpečnostné dvere majú nejeden prvok, ktorý vás veľmi dobre presvedčí o tom, že vás a vašu domácnosť dokážu ochrániť pred prípadným vniknutím zlodejov. Taktiež obsahujú už zabudovaný priezor, cez ktorý sa viete pozrieť, kto k vám práve ide.

klíče v zámku

Dizajn je tiež dôležitý

Okrem toho, že bezpečnostné dvere do bytu majú mnoho ochranných prvkov, tiež musia aj dobre vyzerať. Na výber je už dnes z množstva farieb, ale aj typov. Môže to byť imitácia dreva alebo jednofarebné hladké dvere. Poprípade momentálne sú v kurze farby ako je hnedá, sivá, biela a podobne. Výber je už na samotných majiteľoch a ich vkuse.

Ďalšie informácie o vchodových dverách nájdete na https://www.vstavaneskrine.com.