Dvere, ktoré vás ochránia

Hľadáte najlepšie riešenie, ako dokonale ochránite vašu rodinu? Zaobstarajte si protipožiarne dvere, ktoré vás budú chrániť celý váš život. Správne protipožiarne dvere by mali spĺňať viaceré bezpečnostné požiadavky. Aby ste si zaobstarali tie najkvalitnejšie, musíte zvoliť a porozmýšľať nad tým, čo chcete aby vaše dvere dokázali. Poznáme rôzne typy dverí a s rôznymi typmi protipožiarnej ochrany. Musíte sa spýtať priamo predajcov protipožiarnych dverí, ktoré budú tie najvhodnejšie pre vás.

3

Odborníci vám určite poradia a vy si vyberiete tie najlepšie a najúčinnejšie pre váš domov. Len tak ochránite naozaj vašu rodinu i vaše deti pred nebezpečenstvom požiaru. Protipožiarne dvere majú za hlavnú úlohu odolávať požiaru aspoň na istý čas, ktorý je potrebný na uhasenie vzniknutého požiaru. Aby vás dokonale ochránili, musíte si vybrať tie najlepšie protipožiarne dvere. Prvotná investícia na kúpu protipožiarnych dverí je veľmi vysoká, ale výsledný efekt oceníte, ak sa vo vašom dome vyskytne požiar. Protipožiarne dvere môžu byť aj drevené. Sú certifikované do pôvodnej zabetónovanej zárobne, takže nie je nutné meniť pôvodnú zárubňu, hlavne ak rekonštruujete a viete ušetriť na cene protipožiarneho bezpečnosstného uzáveru. Zárubňňa musí spĺňať predpísané požiadavky. Musí mať jemné prehnutie. Súčasťou požiarnych bezpečnostných uzáverov býva zvyčajne zatváracie zariadenie, takzvaný samozatvárač, ktorý slúži na korektné a správne uzatvorenie požiarnych dverí. Je dôležité, aby bol funkčný a mal požiarny certifikát.

miestnosť dvere

Aby bol váš domov naozaj ochránený pred nebezpečenstvom požiaru, musia spĺňať kategórie. Napríklad EI je kategória brániaca šíreniu požiaru. Táto kategória spĺňa prísne požiadavky na požiarnu bezpečnosť. Kategória EW je na obmedzenie šírenia požiaru a kategória S je proti prieniku dymu, či kategória C je len na požiarne uzávery s funkčným vybaveným zatváracím alebo samozatváracím mechanizmom. Všetky teto kategórie sú otestované a podľa nich si viete vybrať správne protipožiarne dvere.